Malá jižní stráň

Spolek pro vybudování praktického environmentálního a komunitního centra v CHKO České středohoří

Permakultura a sad v dobách hryzců

Jednodenní kurz v přírodní inspirační zahradě, CHKO České středohoří

Termíny kurzů na rok 2023 zveřejníme již brzy

Celodenní praktický strukturovaný kurz zacílený na jedno z klíčových témat permakultury těchto let - co zachovat a co v tomto pěstebním přístupu změnit, když jsou téměř všude přemnožení tamti. Jejichž nory v záhonech pojmou celou paži a kteří změní mohutné a krásné kořenoví ovocných stromů na tvar mrkve.

Kurzy na Malé jižní stráni v sobě mají opravdovost. Když se někdo zeptá, dostane přímou praktickou odpověď.

Judita


Kurz probíhá na pěstebních záhonech a v sadu našeho spolku Malá jižní stráň
, kde se touto problematikou reálně zabýváme mnoho let. Vše si můžete prohlédnout, vyzkoušet, jít do detailů. Kurz je určený pro ty, kteří chtějí co nejvíce využít principy permakultury a zároveň snižovat / nezvyšovat populaci hryzců a myší. A také pro ty, kteří si chtějí vzájemně předat a společně vyhodnotit své nejlepší zkušenosti a také ty zcela neúspěšné.

Kromě zkušeností lektorů jsou kurzy na Malé jižní stráni založené i na vzájemné inspiraci a sdílení všech účastníků. Kurzy mají být vysoce praktické a užitečné - čím více zkušeností si vyměníme, tím lépe pro nás. Již od začátku se zapojíte vyplněním dotazníku, který vám zašleme emailem 14 dní před začátkem kurzu.

Podle Vašich odpovědí kurz může být tématicky i časově zpřesněn, odpovídejte tedy prosím konkrétně, přicházejte s otázkami, které v zahradě řešíte, na které se chcete zaměřit.

Líbí se mi koncepce Malé jižní stráně: jednoduchá řešení, převážně bez high-tech věcí. Bylo pro mě důležité vidět to v praxi. 

Aleš

Informace, organizace a přihlášení

Lektory kurzu jsou Jakub a Radka Formánkovi ze Spolku Malá jižní stráň.

CENA JEDNODENNIHO KURZU je 1.680,- včetně krásného vegetariánského oběda a sváči.
Kurz je pro skupinu 8-12 lidí, aby bylo na každého dost prostoru. Rezervační poplatek 800,- (nevratný 14 dní před kurzem) zašlete na 304191838/0300, do informací pro příjemce uveďte své jméno a příjmení.

Na kurz se přihlaste emailem na spolek@malajiznistran.cz, do předmětu uveďte prosím typ a termín kurzu. Zpět Vám přijde potvrzení o přihlášení a žádost o zaplacení rezervačního poplatku.

Místo: Knínice 110, Lovečkovice 411 45; na horním konci obce - místo v mapě, případně volejte na tel. číslo 602 746 524, nebo 602 612 445

Jídlo: zajištěný vegetariánský oběd, svačina. Vaříme ze zeleniny z naší zahrady a z dalších lokálních produktů (vejce, ovčí sýry). Pokud máte speciální dietu, dejte nám o tom vědět, domluvíme se.

Parkování: auta nechte prosím na horní návsi pod lípou (50m od nás). Společně s před-dotazníkem rozešleme i informace ke spolujízdě.

BUS, pozor nejezdí to tak často: přes Litoměřice, nebo Ústí nad Labem do zastávek Lovečkovice, Knínice (cca 250m pěšky) či Lovečkovice, Knínice, rozc. (cca 1km pěšky)

Vlak (pozor, nejezdí to tak často): přes Ústí nad Labem, tam přestup na BUS viz. výše

Covid info: když kurz nebude možný, najdeme nový termín, nebo vrátíme zálohu; dorazte zdraví, spokojení, případně otestovaní.

Těšíme se na viděnou!