Toto je první z pěti zpráv o oživení místa, které je - tam kde jsme doma - středem, srdcem daného osídlení. V našem případě náves pohraniční obce, spadající pod vesničku střediskovou. Skoro všude jsou tato centrální místa zanedbaná a projíždí se kolem nich autem pryč. Jak u vás?

Tam kde jsme doma, hledáme formát Velikonočního pondělí, u kterého se potkají všechny generace, všechna vyznání a kterého se PROSTĚ CHTĚJÍ ÚČASNIT. Letos jsme zkusili společný přípitek pod lípou s občerstvením a volitelným pomlazováním i koledou. Byla to paráda a zůstal pocit, že spolu žijeme rádi. A to je dneska skoro zázrak, tak máme radost!

Dnes proběhlo setkání Knínických k možnosti dotace na opravu návse - m.j. obecního přístřešku, laviček, zábradlí k potoku, parku a výsadby. Výsledkem je moc příjemná shoda naprosté většiny bez ohledu na věk, rozdily novousedlík/starousedlík či politický názor. To je prima.

Organizujeme vznik doplňkového značení na cesty vedoucí z obcí do volné krajiny a spolupráci s AOPK a CHKO České středohoří. Značení má za cíl předcházet vývoji, o kterém je slyšet z většiny (nejen) českých chráněných oblastí - CHKO se stává krajinou pro enduro a čtyřkolkové dobrodružství. Chceme se tím podílet na vnímání hodnoty klidu v krajině a...

Ručně hoblovanou (děkujeme tesařům pana Kloučka z Valkeřic!) lavičku z dubového odřezu pily Kravaře a smaltovanou pamětní desku na podstavci jsme osazovali po II. etapě výsadby Aleje. Vítr v noci fičel, ale vše v betonu zatuhlo vodorovně :)