Malá jižní stráň

Spolek pro vybudování praktického environmentálního a komunitního centra v CHKO České středohoří

Stavby, vodní struktury a retenční zemní práce v hospodářství 

Jednodenní kurz v hospodářství spolku Malá jižní stráň, CHKO České středohoří

Termíny kurzů na rok 2023 zveřejníme již brzy
 

Líbí se mi koncepce Malé jižní stráně: jednoduchá řešení, převážně bez high-tech věcí. Bylo pro mě důležité vidět to v praxi.

Aleš


Celodenní praktický strukturovaný kurz zacílený na základní hmoty hospodářství - stavby (domky, přístřešky, kůlny), vodní rozvody, jezírka a nádrže, zemní práce a formování terénu pro zasakování vody z jarního tání i přívalových dešťů. 

Kurz je určený pro ty, kteří chtějí vy/tvořit hospodářství a jsou zaměření na jednoduchá a prostá řešení, která zároveň zužitkovávají současné možnosti materiálů a vybavení. Cílem kurzu je předání a sdílení těch nejlepších zkušeností (a také těch, které se neosvědčily) z činnosti spolku Malá jižní stráň a účastníků kurzu, praktické uchopení daných témat a prohlídka všech dostupných příkladů. Účastník kurzu bude mít větší přehled o tématech kurzu a bude pro něj jednodušší se pustit do jejich realizace. Kromě zkušeností lektorů jsou kurzy na Malé jižní stráni založené i na vzájemné inspiraci a sdílení všech účastníků. Kurzy mají být vysoce praktické a užitečné - čím více zkušeností si vyměníme, tím lépe pro nás. Již od začátku se zapojíte vyplněním dotazníku, který vám zašleme emailem 14 dní před začátkem kurzu.

Podle Vašich odpovědí kurz může být tématicky i časově zpřesněn, odpovídejte tedy prosím konkrétně, přicházejte s otázkami, které v zahradě řešíte, na které se chcete zaměřit.Program jednodenní kurz

8.30 Úvod, vyhodnocení před-dotazníků

9.00 Úvod do tématu a základní struktura kurzu, představení účastníků a jejich projektů

10.00 Dopolední praktický blok

12.30 Oběd, reflexe dopoledního programu

14.00 Odpolední praktický blok s kavárenskou a občerstvovací pauzou

17.00 Reflexe a shrnutí kurzu (zopakováním k moudrosti), diskuze

Informace, organizace a přihlášení

CENA JEDNODENNIHO KURZU je 1.500,- včetně krásného vegetariánského oběda a sváči.
Kurz je pro skupinu 8-12 lidí, aby bylo na každého dost prostoru. Rezervační poplatek 800,- (nevratný 14 dní před kurzem) zašlete na 304191838/0300, do informací pro příjemce uveďte své jméno a příjmení. 

Na kurz se přihlaste emailem na spolek@malajiznistran.cz, do předmětu uveďte prosím typ a termín kurzu. Zpět Vám přijde potvrzení o přihlášení a žádost o zaplacení rezervačního poplatku.

Místo workshopu: Knínice 110, Lovečkovice 411 45; na horním konci obce - místo v mapě, případně volejte na tel. číslo 602 746 524, nebo 602 612 445

Jídlo: zajištěný vegetariánský oběd, svačina. Vaříme ze zeleniny z naší zahrady a z dalších lokálních produktů (vejce, ovčí sýry). Pokud máte speciální dietu, dejte nám o tom vědět, domluvíme se.

Parkování: auta nechte prosím na horní návsi pod lípou (50m od nás). Společně s před-dotazníkem rozešleme i informace ke spolujízdě.

BUS, pozor nejezdí to tak často: přes Litoměřice, nebo Ústí nad Labem do zastávek Lovečkovice, Knínice (cca 250m pěšky) či Lovečkovice, Knínice, rozc. (cca 1km pěšky)

Vlak (pozor, nejezdí to tak často): přes Ústí nad Labem, tam přestup na BUS viz. výše

Covid info: když kurz nebude možný, najdeme nový termín, nebo vrátíme zálohu; dorazte zdraví, spokojení, případně otestovaní.

Těšíme se na viděnou!