Malá jižní stráň

Spolek pro vybudování praktického environmentálního a komunitního centra v CHKO České středohoří. Centra vzdělávání o tom krásném, co tvoří člověk a příroda spolu.

Voda, stavby a konstrukce v hospodaření 

Jednodenní kurz v hospodářství spolku Malá jižní stráň, CHKO České středohoří

Sobota 9. září 2023

Líbí se mi koncepce Malé jižní stráně: jednoduchá řešení, převážně bez high-tech věcí. Bylo pro mě důležité vidět to v praxi.

Aleš

Celodenní praktický kurz zaměřený na základní hmoty hospodářství - zálivková voda (sběr či zadržování, rozvody, automatické zálivky), stavby (domky, přístřešky, kůlny), jezírka a nádrže, zemní práce a formování terénu pro zasakování vody z jarního tání i přívalových dešťů.

Kurz je určený pro ty, kteří chtějí v malinkém i ve větším hospodařit a chtějí jednoduchá prostá řešení, která zároveň zužitkovávají současné možnosti materiálů a vybavení. Cílem kurzu je předání a sdílení těch nejlepších zkušeností (a také těch, které se neosvědčily) z činnosti spolku Malá jižní stráň a účastníků kurzu, praktické uchopení daných témat a prohlídka všech dostupných příkladů. Po absolvování kurzu bude o hodně jednodušší se do věcí pustit samostatně :)

Kromě zkušeností lektorů jsou kurzy na Malé jižní stráni založené i na vzájemné inspiraci a sdílení všech účastníků. Kurzy mají být hlavně praktické a užitečné - čím více zkušeností si vyměníme, tím lépe pro nás. Již od začátku se zapojíte vyplněním dotazníku, který vám zašleme emailem zhruda 14 dní před začátkem kurzu.

Podle Vašich odpovědí kurz může být tématicky i časově zpřesněn, odpovídejte tedy prosím konkrétně, přicházejte s otázkami, které v zahradě řešíte, na které se chcete zaměřit.

Program jednodenní kurz

8.30 Úvod, vyhodnocení před-dotazníků

9.00 Úvod do tématu a základní struktura kurzu, představení účastníků a jejich projektů

10.00 Dopolední praktický blok

12.30 Oběd, reflexe dopoledního programu

14.00 Odpolední praktický blok s kavárenskou a občerstvovací pauzou

17.00 Reflexe a shrnutí kurzu (zopakováním k moudrosti), diskuze

Informace, organizace a přihlášení

CENA JEDNODENNIHO KURZU je 1.780,- včetně krásného vegetariánského oběda a sváči.
Kurz je pro skupinu 8-10 lidí, aby bylo na každého dost prostoru. Rezervační poplatek 900,- zašlete na 2702501562/2010, do informací pro příjemce uveďte název kurzu, případně své příjmení, pokud jde platba z jiného účtu. Poplatek je nevratný 14 dní před kurzem; pokud se kurz nemůže uskutečnit, např. Covid, vracíme zálohu, nebo nabízíme nový termín.

Na kurz se přihlaste emailem na spolek@malajiznistran.cz, do předmětu uveďte prosím typ a termín kurzu. Zpět Vám přijde potvrzení o přihlášení a žádost o zaplacení rezervačního poplatku.

Místo kurzu: Knínice č.p. 110, Lovečkovice 411 45; na horním konci obce - místo v mapě, případně volejte na tel. číslo 602 746 524, nebo 602 612 445

Jídlo: zajištěný vegetariánský oběd, svačina. Vaříme ze zeleniny z naší zahrady a z dalších lokálních produktů (vejce, ovčí sýry). Pokud máte speciální dietu, dejte nám o tom vědět, domluvíme se.

Parkování: parkujte prosím na vjezdu k zahradě, kdo se nevejde s tím se na místě domluvíme :)

BUS, pozor nejezdí to tak často: přes Litoměřice, nebo Ústí nad Labem do zastávek Lovečkovice, Knínice (cca 250m pěšky) či Lovečkovice, Knínice, rozc. (cca 1km pěšky). Vlak (pozor, nejezdí to tak často): přes Ústí nad Labem, tam přestup na BUS viz. výše

Těšíme se na viděnou!

Těšíme se na viděnou!